Dovolenou bez nich vydržíte. Po měsíci Vám začnou chybět. Po půl roce.. kdo ví? Jsou věci, které na Maltě prostě neobjevíte, i kdybyste pátrali sebevíc.

 

 

Pivo

CiskAno pivo tu mají, žádnému z českých se ani trochu nepodobá a za tu cenu.. Kupujete ho prostě ze zoufalství, že tu jiné není. Pijete ho a myslíte přitom na to, jak si doma dáte točenou Plzeň a pořádně se zřídíte v první hospodě, na kterou v čechách narazíte.

 

Popelnice

Maltské popelnice

Vážně tu nejsou, ať hledáte jak chcete. S pytlem se prostě chodí před dům a tam se zanechá. Když máte štěstí vyveze ho veselý pan popelář druhý den ráno, když ne, smrdí Vám před okny ještě dva dny.

 

 

 Podzemka

20140828_112753Připadá Vám hodina cesty z Liberce do Prahy dlouhá. Ha, dokud nezažijete nepochopíte. Patnáct kilometrů místním autobusem tady totiž taky trvá hodinu. Říkáte si takový puntík na mapě, není možné. Je! Lidé se tu za prací vážně stěhují, protože každodenní doprava je tu neúnosná.

 

Olomoucké syrečky

P1050988Tak takové smrádečky tady vážně nevedou. Možná proto, že než by sem dojeli, tak by Vám už utíkali z lednice. Oželíte je, nebo si najdete jiné smrduté dobrůtky.

 

 

Prostor

P1050890Není tu místo už na nic víc než tu je, i přesto se stále staví nové hotelové komplexy, nové silnice, nové plážové bary. Když už není kam, staví se prostě do výšky. Najdete tu už jen málo domů, které by měly jen jedno patro, i když původně tak byly dimenzované. A parkování? Jak se Vám zamane, žádné volné místo nesmí přijít na zmar.

Déšť

P1120880Voda je tu dar z nebes. Přes léto se deště nedočkáte ani kdybyste tančili dešťový tanec. Místo toho je tu parádní ranní rosa smíchaná se saharským pískem. Budete ji milovat, hlavně když necháte přes noc venku čisté prádlo nebo si naleštíte nový auťák.

 

Becherovka/Tatranský čaj

10533693_10202571714873869_5800881719639076333_nRum možná, ale Bechera tu neseženete. Když máte moc hodné kamarády, tak Vám pár lahví dovezou. Rozhodně se tu neztratí. Typická maltská pálenka je totiž vyrobená z plodů kaktusu opuncie a podobá se spíš sladkému likéru.

 

DM drogerie

1024px-Dermatology_productsDMko nenechte se vysmát. Nic podobného této či jiné oblíbené drogerii tu neobjevíte. Ale máme tu príma obchod s prášky na praní. Jmenuje se Mýdla a bublinky. Myslím, že název mluví za vše.

 

 

„Kohoutková“

20140828_204659Taky jste zvyklý doma pít vodu z kohoutku, dávat si ji v restauracích a nekupovat vodu balenou? Na Maltě zapláčete. Ať chcete nebo ne, ani převařená se pít nedá. Je to voda odsolovaná, hodně těžká na trávení a chuťově vážně není dobrá.

 

Kynuté buchty od maminky

220px-Buchta_01Ne, není tu s Vámi. Smiřte se s tím! Možná Vám je ale pošle poštou, třeba je někdo nesežere dřív než sem doletí..

 

  A co na Maltě chybí Vám? : )