Armier Bay je písečná pláž na severu ostrova Malta. Nachází se v oblasti známé jako L-Ahrax.Tato část ostrova je mnohem zelenější, dá se tu kempovat a v zimě je to klidné místo s výhledem na nedaleké ostrov Comino a ostrov Gozo.

Armier BAy

Moře je průzračně modré a podobá se Blue Lagoon na Cominu. Armier Bay je jednou z těch „klidnějších pláží“, protože žádný spoj nejezdí přímo k ní. Autobusem číslo 37 se dostanete na nejbližší zastávku Xmajjar. Odtud už musíte pěšky.

Armier Bay

Armier Bay

Cesta k pláži je výborně značená, takže se nemusíte bát, že byste netrefili. Rychlou chůzí tam budete tak za 15 minut. My jsme ji navštívili v sobotu. Podle fotek můžete vidět, že moc opuštěná o prázdninovém víkendu nebývá. Přes léto je spousta okolních domečků obydlených převážně místními.

Domky podél Armier Bay

Domky podél Armier Bay

Skládá ze dvou pláží, velká pláž je známá jako Armier a druhá menší Little Armier. Obě se mohou pyšnit křišťálově čistými vodami a písčitým podložím. Někdy tu bývá moře divoké, protože pláž je vystavena severním větrům.

Okolí Armier Bay

Okolí Armier Bay

Zátoka je populární pro svoje pondělní oslavy zvané Xalata. Tradice této oslavy vznikla ve Florianě, maltském městečku poblíž Grand Harbour na opačné straně Malty. Malťani opravdu rádi slaví, takže se velmi rychle ujala napříč celým ostrovem.

Okolí Armier Bay

Okolí Armier Bay

Okolí zátoky je díky zeleni kolem skvělé na procházky a nejdete tu i mnoho kempů, které připomínají Chorvatsko.

Kemp kousek od Armier Bay

Kemp kousek od Armier Bay