Při průzkumném výletu na ostrov Gozo, jsme se zastavili na Ramla Bay. Nádherná pláž se zlatým pískem a vlastně jediná písečná pláž na ostrově Gozo. Musím říct, že první dojem byl opravdu děsivý, tolik lidí na jednom místě jsem už dlouho neviděla. Navíc se nám po cestě deset „rádoby prodavačů“ snažilo vnutit duhový slunečník a lehátko, což bylo trošku mimo moje chápání, protože vážně netuším, kam bych si ho v téhle vřavě zapíchla.

Ramla Bay

Ramla Bay

Nenechali jsme se ale odradit, přeci tu musí být něco, kvůli čemu je pláž Ramla Bay tak vyhlášená. A bylo! Východní cíp pláže byl úplně prázdný, moře bylo nádherně modré a ten písek… Skvělý pocit! Po týdnu stráveném na skalnaté pláži, se zabořit nohama do zlatavého písku a nechat se unášet na vlnách. Takže na druhý pohled, tahle pláž zatím rozhodně vítězí, jenom se nesmíte dívat napravo.

Tenhle kousíček byl jen náš

Tenhle kousíček byl jen náš

Mimochodem Ramla Bay je hned vedle velké vinice a na západním úpatí kopce je známá jeskyně Kalypsó, kde byl dle mýtů sedm let vězněn Odysseus očarovaný krásnou nymfou, takže je na co se dívat.

Ramla Bay

Ramla Bay

Asi si budete myslet, že jsem citlivka a vadí mi pár lehátek pohromadě. Máte pravdu. Miluju opuštěné pláže, kde jediné, co Vás může rušit v rozjímání je šplouchání vln. A i když je Malta malá, dají se najít. Jen musíte pátrat, protože na mapách je opravdu nenajdete.

O těch opuštěných a dech beroucích místech zase příště, chceme si je zatím nechat jen pro sebe.