Xlendi Bay se nachází na jihozápadě ostrova Gozo ve vesničce Xlendi. Název vesnice byl pravděpodobně odvozen od druhu Byzantských veslic, které tu kotvívaly. Dříve byla tahle pláž také písečná stejně jako Ramla Bay, ale díky strmým skalnatým útesům kolem celé zátoky, zimním dešťům a lidskému zásahu je Xlendi Bay posetá malými kamínky.

Xlendi Bay

Xlendi Bay

Vstup do vody přímo z malé oblázkové pláže je hodně pozvolný, takže se tu vyřádí i děti a neplavci. Na západním břehu zátoky jsou vytvořená místa na opalování, od nich vedou žebříky až do vody a nebo si tu můžete zaskákat.

Západní břeh Xlendi Bay

Západní břeh Xlendi Bay

My jsme se ale vydali na stranu opačnou, lákalo nás vysoké schodiště vedoucí nahoru na útes. Když ho vyběhnete, úzká pěšinka Vás zavede do Karolininy jeskyně.

Cesta ke Caroline Cave

Cesta ke Caroline Cave

Tahle skalní průrva byla kdysi majetkem bohaté Caroliny pocházející z Victorie, hlavního města ostrova Gozo. Je ukrytá před očima ostatních návštěvníků pláže a dá se sem dostat pouze po tomto schodišti.

Caroline Cave - Karolínina jeskyně

Caroline Cave – Karolínina jeskyně

Jestli toužíte po troše adrenalinu a vodních sportech, tak je pláž Xlendi ideální. Můžete se projet na vodním skůtru, půjčit si seakayak nebo si vyjet na skupinový rybářský výlet. Pro ty, co se raději koukají na všechno za sklem, je tu vyjížďka lodí Apollo, která má prosklené dno.

Carolina Cave

Carolina Cave

Nemáme rádi organizované výlety a seakayak Vám půjčí maximálně na dvě hodinky, tak jsme vybrali malou motorovou lodičku. Na celý den Vám ji pronajmou za 150 € a vejdou se tam pohodlně 4 lidé. A jestli máte raději plachetnice a chcete si zaplachtit, tak na Xlendi Bay je možné všechno. Celodenní plachtění Vás vyjde také na 150 €. Více o výletech a půjčení lodí se dozvíte na stránkách Xlendi Cruises.

Hospůdky podél Xlendi Bay

Hospůdky podél Xlendi Bay

Když už máte dost vodních sportů a vyvalování se na pláži, tak kolem dokola celé zátoky je spousta hospůdek a barů, stačí si jen vybrat.